Makijaż permanentny

Mikropigmentacja to wysokiej jakości, bardzo praktyczna alternatywa dla osób, które czują potrzebę wyglądać doskonale przez cały czas, jak również dla tych, którzy chcą skorygować fizyczne mankamenty urody. Jedna z jej zalet to poprawa wyglądu, którą możesz zachować w tajemnicy, bo w sposób naturalny koryguje niedoskonałości nadając harmonii poszczególnym partiom twarzy. Pozwól sobie na wyjątkową zmianę wyglądu.

Makijaż permanentny brwi 
Dzięki techniką pigmentacji możemy odtworzyć formę brwi, przywrócić kolor i kształt. oraz osiągnąć efekt liftingu na zewnętrznym obszarze, by optycznie otworzyć oko. Mając trwale zarysowany kształt brwi dopasowany indywidualnie do Twojej urody, nie tylko oszczędzisz mnóstwo czasu podczas codziennego makijażu.Twoje brwi zawsze będą wyglądać dobrze, a usunięcie włosków znajdujących się poza obrębem łuku będzie dużo łatwiejsze.

Makijaż permanentny powiek 
Mikropigmentacja powiek pozwala na stworzenie efektu wieńca rzęs, który dodaje głębi spojrzeniu i koryguje asymetrie oczu. Dzięki ozdobnej kresce dostosowanej do kształtu oka, zaoszczędzisz na czasie w codziennym makijażu i zyskasz idealny rysunek, którego nie sposób wykonać samodzielnie. Poczuj bezcenny komfort i ciesz się wyrazistym spojrzeniem zaraz po przebudzeniu.

Makijaż permanentny ust
Dzięki naturalnym, liftingującym makijażom, nadasz idealny kształt swoim ustom, poprawisz asymetrie oraz optyczne dodasz im objętości. Zaznacz rozmyty kontur i zyskaj swój wyśniony efekt. To nie tylko oszczędność czasu, ale pewność siebie i piękny wygląd w każdej sytuacji. W naszym instytucie wierzymy, że każda kobieta urodziła się by zachwycać, więc powinna podkreślać swoją naturalną kobiecość każdego dnia.

Cennik:

Brwi metoda cienia900 zł
Brwi metoda włos po włosie900 zł
Microblanding800 zł
Zagęszczenie linii rzęs450 zł
Dolna kreskaod 600 zł
Ozdoba kreska 350 zł
Kontur ust700 zł
Kontur z cieniowaniem1000 zł
Kontur z wypełnieniem1200 zł
Zabiegi paramedyczne – wycena przy konsultacji
Konsultacja100 zł
    Należy zwrócić uwagę, że makijaż permanentny nie jest makijażem tradycyjnym i nie wygląda dokładnie tak samo jak konturówka czy liner oraz że nie można go zmyć. Klientka jest dokładnie informowana o przebiegu zabiegu oraz o efekcie jaki może uzyskać. Zostaje zapoznana z fizjologiczną reakcją skóry na pigmentowanie i zasadami pielęgnacji po zabiegu. Wypełnia ankietę medyczną, która mogłaby wyłonić ewentualne przeciwwskazania oraz wyrazić pisemną zgodę na zabieg, w której uwzględnia akceptację koloru i kształtu makijażu wybranej części twarzy. Przed wprowadzeniem pigmentu, zostaje wykonany rysunek konturu ust, brwi oraz obrysu oczu specjalnym wodoodpornym flamastrem, by upewnić się, że makijaż zostanie wykonany zgodnie z oczekiwaniami. To ważne, aby klientka czuła sie bardzo dobrze w wybranych kolorach oraz kształtach konturów. W celu zwiększenia komfortu zabiegu stosowany jest specjalny krem znieczulający np. Emla.
  • Infekcje:
    Infekcje bakteryjne lub wirusowe są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonywania makijażu permanentnego. Jeśli masz katar i grypę lub inne dolegliwości, aktywną opryszczkę to wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie. Bądź zdrowa!
  • Ciąża:
    Wiele kobiet zastanawia się czy podczas ciąży może wykonać makijaż permanentny. My odradzamy zabieg z kilku powodów, jednym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających i barwników, które mogą mieć negatywny wpływu na bezpieczeństwo płodu.
  • Okres karmienia piersią:
    Podczas karmienia piersią, nie wykonuje się makijażu ust, ponieważ trzy dni przed jak i po zabiegu należy bowiem przyjmować lek przeciwwirusowy. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią.
  • Cukrzyca:
    Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego ale istnieją warunki, które muszą być spełnione przed zabiegiem. Ze względu na większą skłonność do infekcji i utrudnione gojenie ran chorych na cukrzycę wykonujemy zabieg tylko po wcześnieśniejszej konsultacji z lekarzem.
  • Nowotwór:
    Tak jak cukrzyca nie wyklucza możliwości wykonania makijażu u osób które przeszły chemioterapię, wykonujemy przecież makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinie lekarza i dobre wyniki badań krwi. Zabieg nie może być wykonywany przy niskim poziomie leukocytów. Makijaż permanentny u osób po chemioterapii poprawia wygląd i pomaga w kuracji dając większą motywację do walki z chorobą. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwór, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje, gorsze gojenie ran i możliwość słabszego przyjęcia się barwnika w skórze.
  • Leki rozrzedzające krew:
    Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynka krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawienia jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.
  • Leki sterydowe:
    Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków steroidowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu. Jeśli stosowałaś maść sterydową w miejscu pigmentacji (usta, oczy, brwi, miejsca na ciele poddawane pigmentacji medycznej) to musisz odczekać od 6-12 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po takich lekach jest bardzo cienki, a naczynka krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie, koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach.
  • Wypełniacze ust:
    Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym. Jeśli właśnie powiększyłaś usta, odczekaj koniecznie ten czas, aby bezpiecznie wykonać makijaż bez żadnych skutków ubocznych.
  • Botoks:
    Makijaż permanentny można wykonywać 4 tyg po ostrzykiwaniu twarzy botoksem. Botoks musi w pełni zadziałać, mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie pod wpływem grawitacji. Jeśli wykonasz zabieg zanim botoks zadziała, makijaż może się nie udać - będzie krzywy, niesymetryczny przez mięśnie twarzy, które będą ułożone inaczej niż przed ostrzykiwaniem.
  • Łuszczyca, rybia łuska:
    Chorujesz na łuszczycę i zmiany chorobowe są w miejscu przewidywanej pigmentacji? Musisz wiedzieć, że pigment w tym miejscu może się nie przyjąć. Choroba nie jest przeciwwskazaniem ale stwarza prawdopodobieństwo niepowodzenia podczas zabiegu.
  • Plastyka powiek, lifting twarzy:
    Jeśli wykonałaś operację plastyczną to zabieg możesz dopiero wykonać po upływie 6 do 12 miesięcy w zależności od opinii lekarza prowadzącego.
  • Świeże blizny po operacjach:
    Pigmentacja medyczna blizny, może odbyć się dopiero po całkowitym wygojeniu blizny czyli po upływie roku.
    Bezpośrednio po zabiegu makijaż jest bardzo intensywny, przerysowany ale po kilku dniach blednie. Właściwy efekt będzie widoczny najwcześniej po 4 tygodniach po całkowitej regeneracji naskórka. Tylko część środkowa pigmentu pozostaje na skórze. Część głębsza jest eliminowana przez krew i limfę, a część powierzchniowa poprzez naturalny proces regeneracji. Między 4 a 6 tygodniem po zabiegu należy wykonać obowiązkowo korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Korekta pierwsza jest wliczona w cenę zabiegu pod warunkiem, że zostanie wykonana do 6 tygodnia po zabiegu. Termin korekty rezerwujemy bezpośrednio po zabiegu. Po roku od daty wykonania zabiegu powinien zostać wykonany makijaż permanentny - nazywany dopełnieniem - wycenia się go na połowę wartości aktualnej ceny zabiegu.
  • 24 godziny przed nie spożywać środków pobudzających (kawa, napoje zawierające kofeinę lub teinę, alkohol)
  • nie zażywać leków
  • nie zażywać środków rozrzedzających krew np. aspiryne
  • nie spożywać ostrych potraw ani owoców morza
  • unikać solarium, siłowni, basenu
  • nie narażać miejsc poddanych pigmentacji na ewentualne uszkodzenia, nie drapać, nie pocierać, by nie zakłócić procesu gojenia
  • stosować okłady z lodu (5 minutowe) w pierwszych dwóch dniach
  • w miejscach pigmentacji nie stosować kosmetyków do makijażu, kremów
  • w czasie gojenia, nie poddawać się zabiegom na twarz