Leczenie nadpotliwości

Pot jest normalnym zjawiskiem fizjologicznym, wydzielany jest przez gruczoły potowe, które znajdują się w obrębie całej skóry. Najwięcej porów potowych znajduje się w skórze dłoni, stóp oraz pod pachami. Pocenie zależy między innymi od warunków klimatycznych, stresu, czynników hormonalnych, czy rodzaju spożywanych pokarmów. Z pewnością jeśli borykasz się z nadmiernym poceniem, to wykonywanie zwyczajnych, codziennych czynności staje się problemem.

Wychodząc takim problemom naprzeciw w naszym Instytucie Urody Fenti w Krakowie wprowadziliśmy leczenie nadpotliwości toksyną botulinową, która blokuje wydzielanie acetylocholiny. Celem leczenia jest zablokowanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe w miejscach poddanych zabiegowi w efekcie uniemożliwienie nadmiernego wydzielania potu. Najpierw stosuje się krem miejscowo znieczulający, następnie za pomocą bardzo cienkiej igły wprowadza się preparat do skóry.

Pełny efekt zabiegu pojawia się po 2 tygodniach i utrzymuje się około 4-6 miesięcy. Po ustąpieniu działania, należy powtórzyć zabieg.

Cennik

Leczenia nadpotliwościod 1400 zł
  • ciąża i laktacja
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
  • choroby nerek i wątroby
  • cukrzyca